Gwiazdorski model Opla jest kolekcjonerem prestiżowych tytułów.

Astra – od nagrody
do nagrody

Pokal

Dziennikarze motoryzacyjni  jeszcze przed wprowadzeniem Astry do sprzedaży byli zdania, że może ona naprawdę zatrząść  światem motoryzacji. Zestawienie nowoczesnych technologii z ich dostępnością, świetne osiągi i rozwiązania konstrukcyjne – to musiało się spodobać klientom i specjalistom.

Nic dziwnego, że Astra, jak wytrawny gracz turniejowy, pojawiała się wśród finalistów wielu konkursów, by na końcu zgarniać w nich najwyższe trofeum.

Nie da się wymienić wszystkich sukcesów modelu, ale kilka zwycięstw ma wyjątkowo prestiżowy charakter, choćby z powodu zacnego grona oceniających czy bardzo wysokiego poziomu rywalizacji.

Na naszym rodzimym podwórku już pod koniec 2015 roku Astra zdobyła podwójną „Złotą Kierownicę” w głosowaniu zorganizowanym przez redakcję „Auto Świata” – w kategorii Auto Kompaktowe i Crossovery oraz Samochód Roku Internautów. A to był tylko zwiastun jej dalszej drogi przez chwałę.

W tym samym roku przypadł jej w udziale także zaszczytny tytuł „SafetyBest” za wyjątkowe bezpieczeństwo jazdy dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Astra oceniana była m.in. z: Renault Megane, Infiniti Q30 czy Hondą HR-V.

A rok 2016, to wygrana w zmaganiach „What Car?”. Astra w kategorii Samochód Rodzinny w swojej klasie cenowej zdystansowała resztę zawodników, m.in. Seata Leona, Volkswagena Golfa i Forda Focusa.

Te same modele zostawiła w tyle w kilku innych rankingach. Interesujący jest jednak fakt, że w bardzo prestiżowym wydarzeniu „Car of the Year” została wybrana pojazdem roku, a za nią uplasowały się m.in.: Volvo XC90 i Mazda MX-5.

Z kolei trofeum przyznawane w ramach „Autocar Awards” powinno nas wyjątkowo cieszyć, bo otrzymała je jako tzw. Game-changer, czyli model wyznaczający nowe trendy, stający się punktem odniesienia dla całej branży. Pokonała znów Seata Leona, ale i model Mini Clubman.

2016 to najwyższy stopień podium w zmaganiach o miano „Auta Flotowego Roku”. W segmencie C najnowszy Opel okazał się nie do pobicia. Co warte podkreślenia, tytuł przyznają kierownicy flot samochodowych, a więc ludzie doskonale obeznani z możliwościami poszczególnych pojazdów. Wnikliwe testy, przeprowadzane we współpracy z instytutami naukowymi, dodają jeszcze decyzji jurorów ogromnej wartości.

Fleet News Award, też w kategorii „flotówek”,  była właściwie formalnością, choć o ogromnym prestiżu, bo przyznawaną w skali europejskiej. A tu jeszcze dochodzi Auto Express New Car Award – też cenna, bo zdobyta głosami czytelników.

I ten rok zaczął się wspaniale. Nowa Astra na Wyspach dzierży palmę pierwszeństwa w kategorii Najlepszy Samochód Rodzinny portalu carbuyer.co.uk Uzasadnienie wyboru opierało się głównie na „doskonałym projekcie i jakości wykonania w stosunku do ceny”.

Buy Danazol
Buy Duphaston Online
Buy Benadryl without Prescription
http://allergyremediesonline.org/deltasone/