Rośniemy aż miło!

To o 37 procent lepiej
niż w grudniu 2015!

Cały rok 2016, a zwłaszcza jego końcówka była dla Opla w Polsce mistrzowska. Zarówno z powodu rekordowej produkcji, jak i sprzedaży. Już w listopadzie było wiadomo, że wyniki w salonach są świetne, a grudzień wręcz nimi zachwycił. Tylko w tym ostatnim miesiącu nabywców znalazło aż 3 877 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. To o 37 procent lepiej niż w grudniu 2015! Łącznie w całym ubiegłym roku od dilerów wyjechało 37 480 pojazdów marki Opel, co oznacza 17,5-procentowy wzrost.
To nie koniec dobrych wieści, bo Opel zwiększył sprzedaż także na 18 z 22 rynków europejskich, w tym na tak wymagających, jak Niemcy czy Holandia. Wstępne dane mówią o 1,16 mln sprzedanych egzemplarzy. To 4-procentowy przyrost rok do roku, co oznacza 46 tysięcy naszych pojazdów więcej w rękach klientów.
Gliwice mają powód do dumy, bo w Europie zarejestrowano 285 tysięcy sztuk samej tylko, produkowanej tu Astry. Hit. Bestseller. Rewelacja. Jakkolwiek nazwiemy ten model, bardzo się on przysłużył do osiągnięcia ostatecznego wyniku sprzedażowego. A ten rok zapowiada się co najmniej tak samo dobrze. Zamówienia na Astrę wciąż spływają.

 


Z Astrą idziemy ostro do przodu, a o jej sukcesie decyduje wiele zastosowanych
w niej rozwiązań technologicznych i funkcji. Wymieńmy tylko kilka z nich:


1)  System OnStar – dostępny całodobowo opiekun kierowcy zapewniający większe poczucie bezpieczeństwa i komfort użytkownika. W przypadku otwarcia poduszki powietrznej konsultant OnStar natychmiast spróbuje nawiązać kontakt z pasażerami, a gdy nie dostanie odpowiedzi, wyśle na miejsce służby ratownicze. W ramach unikalnego systemu można także zdalnie otworzyć drzwi pojazdu, przesłać cel podróży do pokładowego systemu nawigacji, odbierać e-maile z informacjami diagnostycznymi dotyczącymi samochodu oraz korzystać z punktu dostępu do Internetu (w wybranych krajach).

2)  IntelliLink – system multimedialny nowej generacji, przygotowany do współpracy z systemami Androidem Auto i Apple CarPlay, ułatwiający korzystanie z funkcji smartfona w samochodzie.

3)  IntelliLux LED – innowacyjny system oświetlenia podnoszący bezpieczeństwo. Opatentowane przez Opla matrycowe reflektory LED pozwolą idealnie oświetlić drogę, bez oślepiania innych jej użytkowników. Ułatwia to kamera Opel Eye, analizująca aktualną sytuację. Gdy pojazd opuści teren zabudowany, automatycznie włączą się światłą drogowe.

4)  Przednia kamera Opel Eye – unowocześnione urządzenie, które wspiera działanie wiele systemów wspomagających kierowcę. Kamera jest wyposażona w układ przetwarzania obrazu, rozpoznający znaki drogowe. System wyświetla również przypuszczalne ograniczenia prędkości oraz fakt ich zniesienia – na przykład przy wjeżdżaniu w obszar zabudowany i po jego opuszczeniu. Kamera umożliwia ponadto działanie innych systemów wspierających kierowcę np.: system monitorowania odległości od pojazdu poprzedzającego, funkcję ostrzegania o nadmiernym zbliżeniu się do pojazdu poprzedzającego, system ostrzegania przed niezamierzonym opuszczeniem pasa ruchu z asystentem pasa ruchu czy alarm przedkolizyjny.

5)  Adaptacyjny tempomat – od niedawna montowany w modelach hatchback i Astra Sports Tourer z sześciostopniową, automatyczną przekładnią. Działa on w oparciu o radar i przednią kamerę samochodu. Poprawia bezpieczeństwo, zapobiegając niebezpiecznym sytuacjom na drodze

6)  Nowoczesne silniki – jedne z najoszczędniejszych jednostek pod względem zużycia paliwa w segmencie samochodów kompaktowych, w tym przełomowy, aluminiowy 1,4 ECOTEC Direct Injection Turbo najnowszej generacji.

infographic Astra

Plan B Online
Buy Prometrium
Buy Pulmicort Online
http://allergyremediesonline.org/spiriva/