Dlaczego w samochodzie
parują szyby?

 

–––––

We współczesnych samochodach użytkownicy mają również do dyspozycji klimatyzację, czyli system, który, tak jak filtry, dba o powietrze w samochodzie. Utrzymuje zadaną przez nas temperaturę (latem chłodzi, a zimą ogrzewa), ale również osusza powietrze

–––––

Jest wiele powodów parowania szyb w samochodzie, co w rezultacie sprawia, że mamy ograniczoną widoczność. Wszyscy znamy taką sytuację: leje deszcz, szybko wsiadamy do auta i jeszcze szybciej zamykamy drzwi. A już po chwili przez szyby nic nie widać. Dzieje się tak dlatego, że wsiadając do samochodu wpuszczamy do niego wilgoć, czyli mówiąc w uproszczeniu wodę (na ubraniach, butach), która następnie paruje i przedostaje się do powietrza, a stamtąd właśnie na szyby.

Bywa też tak, że pogoda jest piękna, a jednak szyby parują. Powodem może być zawilgocony lub zużyty filtr, który odpowiada za jakość powietrza wewnątrz samochodu. Filtr to rodzaj sitka często wypełnionego papierem o odpowiednich właściwościach, przez który przepuszczane jest powietrze, aby usunąć z niego wilgoć i niektóre zanieczyszczenia. W tej sytuacji rada jest prosta: należy go wymienić.

Plan B Online
Buy Alesse
Buy Clomid without Prescription
http://allergyremediesonline.org/combivent/