Rusz się z nami!

Piotr

Członkowie Active Team: Piotr Niechwiejczyk na podium podczas zawodów Nordic Walking w Brennej

Taki wpis na Facebooku na temat OAT stworzyli jego prowadzący: Sławomir Lachendro i Jan Ułasiewicz. – Opel Active Team jest młodym projektem, którego głównym celem jest integracja pracowników GMMP lubiących aktywność fizyczną, jak również zachęcanie innych do zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu – opowiada Sławomir Lachendro. – Kiedy startowałem w swoim pierwszym biegu w Żywcu, nie wiedziałem, że biorą w nim udział także inni pracownicy Opla. Odkąd działa team, pracownicy na stronie Facebooka zapraszają do udziału w zawodach, w których sami startują, a na profilu wydarzenia widać, kto się zapisał – dodaje.

W fazie powstawania do OAT zgłosiły się 42 osoby, które otrzymały specjalne koszulki, aby godnie reprezentować firmę podczas zawodów, w których startują. Obecnie liczba członków wzrosła do 44, z czego 6 osób to płeć piękna. Na co dzień kontaktują się za pośrednictwem maila i strony na Facebooku.

Na Facebooku będą zamieszczane także statystyki pokazujące, kto prowadzi w ramach  I Pucharu Aktywnych OAT – rankingu podsumowującego aktywność członków teamu od czerwca do grudnia 2014 roku (największa liczba startów w oficjalnych zawodach, najdłuższy łączny dystans dla biegaczy, najlepsze wyniki). Jest to pierwsza główna inicjatywa grupy, ale członkowie wspólnie planują rozbudowę struktury i realizację różnych pomysłów na działalność, np. organizację zawodów pod szyldem Opla czy biegu Family Day.

Członkowie Active Team: Sławomir Lachendro przygotowujący się do treningu w węgierskim Balatonfured

Członkowie Active Team: Sławomir Lachendro przygotowujący się do treningu w węgierskim Balatonfured

– Naszym założeniem jest, aby raz w roku wszyscy członkowie spotkali się na jednych zawodach. Pierwszy wspólny bieg w szerszym gronie – I Półmaraton Gliwicki – planowany jest na 19 października. Zapisało się już 15 osób z Opla. Po zawodach przewidujemy spotkanie, aby wspólnie świętować i zintegrować się – mówi Słamowir Lachendro.

Jednych do członkostwa w teamie zmotywowała rywalizacja, drugich integracja: wspólne spotkania i wymiana opinii. Wszystkich łączy korzystanie z zalet aktywności fizycznej. – Poprawa zdrowia i kondycji jest trudna do przecenienia. Odkąd biegam, ani razu nie miałem przeziębienia! – opowiada Słamowir Lachendro.

Wszystkich pracowników GMMP gorąco zachęcamy do przyłączenia się do teamu. Więcej informacji na temat planowanych startów członków OAT znajduje się na: www.facebook.com/OATGliwice

 

 

Estradiol Valerate Online
Buy Pulmicort
Buy Theophylline Online
Buy Xopenex without Prescription

Zdrowe zasady:

Oto lista zaleceń dotyczących aktywności fizycznej dla osób dorosłych (opartych na zaleceniach WHO). Każdy z nas 

potrzebuje co najmniej 30 minut aktywności fizycznej dziennie o umiarkowanej intensywności przez 5 dni w tygodniu lub co najmniej 20 minut aktywności fizycznej o dużej intensywności przez 3 dni w tygodniu. Przez 2-3 dni w tygodniu należy stosować dodatkową aktywność fizyczną, aby wzmocnić mięśnie. Korzyści zdrowotne wynikające z aktywności fizycznej dotyczą wszystkich grup wiekowych. Należą do nich:

  • Zmniejszone ryzyko chorób serca i układu krążenia na tle miażdżycy
  • Lepsza kontrola wagi ciała
  • Zdrowe kości
  • Niższe ryzyko depresji