Zimowe ABC

  • 1. Niezamarzający płyn do spryskiwaczy – zbiornik płynu, przewody i dysze nie mogą być zamarznięte, aby w każdej chwili można było oczyścić pole widzenia.
  • 2. Niezamarzający płyn chłodniczy – sprawdź temperaturę zamarzania płynu lub zleć usługę w Autoryzowanym Serwisie Opla. Płyn chłodniczy musi spełniać swoją funkcję nawet w czasie mrozu. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy pozostaje płynny.
  • 3. Opony zimowe mają lepszą przyczepność i skracają drogę hamowania przy niskiej temperaturze. W takich warunkach opona letnia twardnieje i ślizga się po zimnej nawierzchni, natomiast specjalna mieszanka gumy w oponie zimowej zapewnia lepszą przyczepność.
  • 4. Łańcuchy śniegowe – należy z nich korzystać na drogach pokrytych śniegiem. Ich zakładanie warto przećwiczyć odpowiednio wcześniej. Łańcuchy muszą być dopasowane do rozmiaru ogumienia. No i oczywiście trzeba je na wszelki wypadek wozić ze sobą w samochodzie.
  • 5. Przewidywanie sytuacji i unikanie gwałtownych manewrów: dzięki temu samochód utrzyma bezpieczny tor jazdy.
  • 6. Więcej czasu na przygotowanie samochodu do jazdy. Opady śniegu często pojawiają się niespodziewanie. Nawet jeżeli warstwa białego puchu na samochodzie wygląda uroczo, przed rozpoczęciem jazdy samochód należy oczyścić ze śniegu i lodu. Dotyczy to także szyb bocznych i dachu. Dzięki temu nagłe hamowanie nie skończy się ograniczeniem pola widzenia przez śnieg zsuwający się z dachu, a inni kierowcy nie będą musieli obawiać się spadających na nich śniegowych pocisków. Za jazdę samochodem, z którego nie usunięto śniegu, grozi mandat!

Buy Ortho Tri-Cyclen
Buy Levonorgestrel Online
Buy Flovent without Prescription
http://allergyremediesonline.org/spiriva/

Warto wiedzieć

Jaki wpływ na zachowanie kierowców mają bliscy?
Dowiedz się!
http://stopwariatom.pl/raport