5 gwiazdek w teście Euro NCAP dla Astry!

Bezpieczeństwo na 5!

 Całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu

Jeśli jednak wystąpi sytuacja zagrożenia, dostępny w nowej Astrze system Opel OnStar umożliwi podróżującym szybką pomoc – wzywa on bowiem pomoc automatycznie i bez udziału kierowcy. Otwarcie poduszki powietrznej powoduje automatyczne wysłanie wiadomości alarmowej. Po otrzymaniu takiej wiadomości doradca — człowiek, a nie komputer — połączy się z pojazdem w celu ustalenia, czy kierowca potrzebuje pomocy. W przypadku braku odpowiedzi na miejsce zdarzenia natychmiast wysyłane zostaną służby ratunkowe. Z doradcami OnStar pracującymi w ultranowoczesnym centrum obsługi Opel OnStar w Luton (Anglia) można kontaktować się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, przez 365 dni w roku. Po skontaktowaniu się z centrum obsługi doradca pozostanie na linii do momentu przybycia na miejsce wypadku służb ratowniczych.

Oznacza to, że nowy, kompaktowy, pięciodrzwiowy hatchback Opla uzyskał najwyższe wyniki w każdej z ocenianych kategorii – ochronie dorosłych pasażerów, ochronie pasażerów-dzieci, ochronie pieszych oraz wspomaganiu bezpieczeństwa.

Tak wysoki stopień bezpieczeństwa zapewniły nowoczesne rozwiązania zastosowane w Astrze:

– Stabilna konstrukcja przedziału pasażerskiego – zaprojektowana tak, by zminimalizować odkształcenia i utworzyć możliwie największą klatkę bezpieczeństwa dla osób podróżujących pojazdem. W celu zamortyzowania energii uderzenia w przypadku kolizji, przód, tył oraz boki przedziału pasażerskiego są otoczone strefami pochłaniającymi energię, które ulegają kontrolowanej deformacji, aby ochronić strefy położone głębiej.

– Trzyelementowy system poduszek powietrznych wewnątrz przedziału pasażerskiego, obejmujący poduszki czołowe i poduszki boczne chroniące klatkę piersiową i miednicę kierowcy i pasażera, oraz poduszki kurtynowe wzdłuż pierwszego i drugiego rzędu.

– Zaawansowane zwijacze i napinacze pasów z ogranicznikami naprężenia oraz osłona miednicy zintegrowana z fotelem, zapewniające maksymalną ochronę kierowcy i pasażerów oraz ograniczające ryzyko urazów.

 

gwiazdki_2_bearb

Nowa Astra zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa.

– Najnowocześniejsze układy wspomagania kierowcy oraz bezpieczeństwa czynnego

– asystent pasa ruchu z ostrzeżeniem przed niesygnalizowaną zmianą pasa ruchu nie tylko ostrzega kierowcę, ale również delikatnie koryguje kierunek jazdy, gdy Astra zjeżdża z pasa ruchu. Układ autonomicznego hamowania awaryjnego, zintegrowany układ wspomagania hamowania awaryjnego, alarm przedkolizyjny oraz układ monitorowania odległości od poprzedzającego samochodu pozwalają uniknąć kolizji czołowych lub zminimalizować ich skutki. Układ ostrzegania przed kolizją z migającymi czerwonymi diodami LED – widoczne na przedniej szybie w polu widzenia kierowcy, kiedy odległość przed pojazdem z przodu spadnie na tyle, by stworzyć zagrożenie kolizją. Dane dla tych systemów zbiera nowa pojedyncza (mono) kamera zainstalowana na górze przedniej szyby – nowa Astra to pierwszy masowo produkowany samochód klasy kompaktowej wyposażony w kamerę mono. Jest też pierwszym Oplem posiadającym wspomaganie hamowania w oparciu o dane otrzymywane wyłącznie z kamery.

– Układy bezpieczeństwa czynnego oraz wspomagania kierowcy nowej Astry są uzupełniane przez układ ostrzegający przed przeszkodami w martwym polu (stosujący ultradźwiękowe czujniki układu asystenta parkowania do ostrzegania przed ukrytymi zagrożeniami podczas zmiany pasów, wyprzedzania czy pokonywania zakrętów) oraz matrycowe reflektory LED IntelliLux. Ta zaawansowana technologia oświetleniowa automatycznie dostosowuje się do warunków jazdy i zapewnia możliwie najlepsze oświetlenie.

W nowej Astrze niestraszne są podróże nawet zimą, gdy warunki na drodze utrudniają jazdę.

 

Ortho Tri-Cyclen Online
Buy Yaz
Buy Danazol without Prescription
http://womenshealthmeds.org/prometrium/