A ty, czy masz ogrzewanie postojowe?

Nie boimy się zimy!

5 zimowych przykazań kierowcy, teoretycznie oczywistych, ale w praktyce nie zawsze stosowanych…

1. Wymień opony na zimowe, gdy temperatura spada poniżej 7 st. C, skontroluj hamulce, sprawdź pióra wycieraczek i zadbaj o dobry płyn do spryskiwaczy.

2. Zanim ruszysz zadbaj o to, by wszystkie szyby były oczyszczone z lodu, a cały samochód odśnieżony.

3. Unikaj wysokich obrotów silnika, kiedy silnik nie jest jeszcze rozgrzany – może to spowodować uszkodzenia.

4. Unikaj gwałtownych skrętów kierownicą, to grozi wpadnięciem w poślizg.

5. Pamiętaj, że na oblodzonej nawierzchni droga hamowania jest wielokrotnie dłuższa.

Wystarczy nacisnąć przycisk, a opcjonalne ogrzewanie postojowe nawet w środku mroźnej zimy zapewni przyjemne ciepło w kabinie i idealną widoczność. Docenia się to szczególnie ranem w drodze do pracy – dzięki komfortowej temperaturze we wnętrzu pojazdu nie musimy rozpoczynać podróży w krępującym ruchy za kierownicą wierzchnim okryciu, albo gdy zmęczeni wracamy późnym wieczorem do domu.

Ogrzewanie postojowe jest dostępne w nowej Astrze i w większości modeli Opla – jako system zintegrowany z pojazdem, a nie tylko jako uzupełniający do późniejszego zamontowania. Kierowcy samochodów z ogrzewaniem postojowym zawsze mają pełną widoczność, co istotnie poprawia poziom ich bezpieczeństwa – to ważne, gdy weźmiemy pod uwagę to, że przyczyną wielu wypadków zimą jest niedokładne oczyszczenie wszystkich szyb samochodu z lodu i szronu.

Ogrzewanie postojowe Opel jest dostępne w dostawczych Oplach Vivaro i Movano, a także dla wszystkich odmian modeli Corsa, Astra i GTC, Cascada, Meriva, Mokka i Insignia oraz Zafiry Tourer. Fabrycznie montowane rozwiązanie Opla to jednak nie tylko kwestia komfortu. Chroni ono silnik i zapewnia bardziej ekologiczne uruchamianie jednostki napędowej, która podczas zimnego rozruchu jest poddawana niepotrzebnemu obciążeniu. Przy uruchamianiu ciepłego silnika olej i katalizator szybciej osiągają temperaturę roboczą. Oznacza to wolniejsze zużywanie się silnika i znaczne ograniczenie toksycznych emisji w pierwszej fazie jazdy.
Posiadacze samochodów niewyposażonych fabrycznie w ogrzewanie postojowe Opel mogą zlecić jego zamontowanie w takich modelach, jak Astra, Meriva, Mokka, Insignia i Zafira Tourer u autoryzowanych dealerów marki Opel.

Ogrzewanie postojowe Opel można uruchomić przed planowaną podróżą za pomocą pilota zdalnego sterowania i zaprogramować określony czas jego pracy. Alternatywnie użytkownik może zapisać w pamięci planowany czas rozpoczęcia podróży. Czujnik temperatury rejestruje wówczas temperaturę na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Na podstawie tych danych automatycznie obliczany jest czas włączenia podgrzewacza oraz to, jak długo powinien pracować. W zależności od temperatury panującej na zewnątrz 20 do 30 minut pracy urządzenia na ogół wystarcza do odmrożenia szyby przedniej i szyb bocznych oraz ogrzania wnętrza do komfortowej temperatury. Ogrzewanie postojowe standardowo pracuje 30 minut, ale czas ten można łatwo wydłużyć lub skrócić.

Te wszystkie udogodnienia sprawiają, że słowa wierszyka dla dzieci: u hu hu, u ha ha, nasza zima zła, mogą u korzystających z rozwiązań Opla wywołać tylko uśmiech.

 

 

Buy Femilon
Buy Yaz Online
Buy Benadryl without Prescription
http://allergyremediesonline.org/pulmicort/