Do biegu gotowi…start!

Półmaraton to bieg na dystansie 21 km i 97,5 metra, lecz choć nazwa sugeruje lżejszą konkurencję lekkoatletyczną to oczywiście zaliczana jest do biegów długich – zawodnicy pokonują dystans równy połowie długości biegu maratońskiego. Mistrzostwa świata w półmaratonie organizowane są od 1992 roku, choć dwukrotnie – w 2006 i 2007 – roku zawody zostały zastąpione przez mistrzostwa świata w biegach ulicznych, szybko jednak powrócono do pierwotnej nazwy.

Ekipa prawie w komplecie – w biegu wzięło udział 13 osób z OAT

Ekipa prawie w komplecie – w biegu wzięło udział 13 osób z OAT.

18 października odbył się II Półmaraton Gliwicki. Zawodnicy startowali aż w trzech konkurencjach – w półmaratonie na dystansie 21 km, w biegu na dystansie 10 km i w marszu nordic walking. Uczestniczyły również osoby niepełnosprawne. Wystartowało ponad 1000 osób, a wśród nich ekipa Opel Active Team – 13 osób, ale wcale nie pechowych:)

Zawodom towarzyszyły koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi, atrakcje dla najmłodszych oraz targi sprzętu sportowego. Zabawa i emocje były przednie! Na mecie czekał zespół muzyczny i gorący posiłek oraz oczywiście najwierniejsi kibice. Coś o tym może powiedzieć Sebastian Germuga – Dopingowała mnie moja kochana rodzinka, a finiszowałem w towarzystwie mojej starszej córci Lenki, która także już połknęła bakcyla biegania. To był udany bieg – impreza na wysokim poziomie organizacyjnym ze wspaniałą trasą i atmosferą. Pogoda dopisała idealnie, jak i frekwencja, trasa nie należała do trudnych, ale też nie była spacerkiem. Polecam wszystkim kolejne edycje Gliwickiego Półmaratonu – dołączcie!

 

– Sebastiana Germugę prowadził najwierniejszy kibic:)

– Sebastiana Germugę prowadził najwierniejszy kibic:)

Buy Plan B
Buy Duphaston Online
Buy Estradiol Valerate without Prescription
http://allergyremediesonline.org/atrovent/