Historia od F do K

W czym jest lepsza Astra K

Po pierwsze, jest oparta na zupełnie nowej, lekkiej konstrukcji i napędzana silnikami najnowszej generacji. Prezentuje się bardziej sportowo, niż jej poprzedniczki, a zastosowane w niej innowacyjne rozwiązania świadczą o nowym spojrzeniu na segment samochodów kompaktowych.
Astra K będzie pierwszym samochodem w segmencie kompaktowym, oferującym technologię adaptacyjnych matrycowych reflektorów LED nowej generacji IntelliLux LED® – do tej pory zarezerwowaną dla wyższych modeli z segmentów luksusowych oraz Premium. Ma także szereg systemów wspomagających kierowcę, takich jak system rozpoznawania znaków drogowych, asystent pasa ruchu z ostrzeżeniem przed niesygnalizowaną zmianą pasa ruchu, a także monitorowanie odległości od poprzedzającego pojazdu i system ostrzegania o potencjalnej kolizji z funkcją automatycznego hamowania.
Po drugie, dba o bezpieczeństwo; już Astra F wyróżniała się bezpieczeństwem, a kolejne modele dotrzymywały kroku wyznaczonym przez nią standardom – Astra G zapewniała sprawne i bezpieczne prowadzenie nawet przy pełnym obciążeniu, Astrze H organizacja ochrony konsumentów Euro NCAP (Nowy Europejski Program Oceny Samochodów) przyznała najwyższą ocenę (5 gwiazdek) za ochronę dorosłego pasażera – samochód został uznany za jeden z najbezpieczniejszych sedanów w klasie kompaktowej. Astra J z kamerą Opel Eye rozpoznaje znaki drogowe, informuje kierowców o ograniczeniach prędkości i zakazach wyprzedzania, ostrzega o niebezpieczeństwie zjechania z pasa ruchu, a dzięki systemowi reflektorów z adaptacyjnym oświetleniem przednim (AFL) jest w stanie doświetlać drogę na zakrętach. Co jeszcze można tu dodać? Nowa Astra K dodatkowo zapewnia bezpieczne i zdrowe dla naszego kręgosłupa ergonomiczne fotele przednie, przetestowane i certyfikowane przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów Aktion Gesunder Rücken.
model_F_galerie

1991–1997.

Bezpieczna Astra F
Astra F zadebiutowała jako auto wyjątkowo bezpieczne, przestronne i przyjazne dla środowiska. Prace konstruktorów koncentrowały się na połączeniu nowoczesnej stylistyki z przestronnym wnętrzem, większą wygodą dla podróżujących i naciskiem na ochronę środowiska. Wszystkie Astry oferowane były z aktywnym systemem pasów bezpieczeństwa z napinaczami na przednich fotelach, pasami z regulowaną wysokością oraz podkładką do siedzenia, a także z ochroną boczną dzięki podwójnym stalowym rurowym wzmocnieniom we wszystkich drzwiach. Po raz pierwszy też wszystkie silniki wyposażono w katalizatory.

 

model_G_galerie

1998–2004.

Nowoczesna Astra G
Astrę drugiej generacji wyróżniały m.in. nowoczesna stylistyka, dynamiczna konstrukcja podwozia i technologia układu przeniesienia napędu oraz prawie dwukrotnie wyższa sztywność na zginanie i skręcanie w porównaniu z poprzedniczką. W pełni galwanizowana karoseria zapewniała wysoką odporność na korozję. Ochronę aktywną wzmocniono 30-procentowym zwiększeniem jasności przezroczystych reflektorów halogenowych H7, a ponadto całkowicie przeprojektowano podwozie z systemem DSA. Było to połączenie wygody ze sprawnym i bezpiecznym prowadzeniem nawet przy pełnym obciążeniu. Rozstaw osi zwiększono o około 10 cm, co pozwoliło na powiększenie wnętrza, a zwłaszcza zapewniło więcej miejsca na kolana dla pasażerów tylnych siedzeń. Objętość bagażnika wynosiła 370 litrów.

 

model_H_galerie

2004–2009.

Silna Astra H
Dwanaście silników osiągających od 90 do 240 KM oraz siedem wariantów nadwozia dawało tak wyjątkowo duży wybór wersji Astry H, że sprzedano ich ponad 2,7 mln egzemplarzy. Trzecia generacja Opla Astry mogła się poszczycić nowatorską stylistyką, wysoką dynamiką jazdy oraz mnóstwem nowinek technicznych, przez co bez problemu wygrywała testy porównawcze w specjalistycznych publikacjach motoryzacyjnych. Technologiczne wyróżniki Astry to adaptacyjny system podwozia IDSPlus z elektronicznie sterowanym systemem tłumienia (CDC), do tej pory oferowanym tylko w samochodach luksusowych oraz sportowych, a także system reflektorów z adaptacyjnym oświetleniem przednim (AFL) z dynamicznym oświetleniem zakrętu (DCL).

 

model_J_galerie

2009 -2015

Inteligentna Astra J
Opel Astra J to połączenie rzeźbiarskiego artyzmu z niemiecką precyzją – piękna stylistyka i szereg nowinek technicznych, jak choćby przednia kamera Opel Eye. Nowe podwozie, które można wyposażyć w adaptacyjny system FlexRide, nowa konstrukcja tylnej osi z drążkiem Watta gwarantująca przyjemność z jazdy, lepsze prowadzenie, stabilność oraz maksymalną wygodę. Do tego nowa generacja przednich foteli, zaprojektowanych zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu ergonomii i bezpieczeństwa, oraz nagrodzonych Certyfikatem AGR, który jest znakiem jakości przyznawanym przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów Aktion Gesunder Rücken na rzecz zdrowego kręgosłupa.

 

model_K_galerie

2015 – Najnowsza Astra!

…i lekka Astra K!
Nowy Opel Astra — lżejszy nawet do 200 kg, oferujący więcej miejsca w środku, mimo mniejszych wymiarów zewnętrznych oraz bardziej wydajny dzięki zastosowaniu wyłącznie silników nowej generacji — to jakościowy skok w rozwoju. 53 lata po wprowadzeniu w modelu Kadett, silnik o pojemności 1.0 l powraca pod maskę kompaktowego modelu Opla. Jednakże obecnie, trzycylindrowy silnik 1.0 ECOTEC o mocy 77 kW / 105 KM, dzięki bezpośredniemu wtryskowi oraz turbodoładowaniu jest prawie dwa razy mocniejszy. Silnik ten czyni również Astrę najczystszym i najbardziej ekonomicznym zasilanym benzynowo modelem w klasie kompaktowej.

 

 

Evista Online
Buy Estradiol Valerate Online
Buy Prometrium without Prescription
http://allergyremediesonline.org/nasonex/