– „Miesiąc kariery” w Gliwicach i Tychach.

„Miesiąc kariery” – sukces cały rok

Jak się uczysz?

Wiedzieliście, że każdy z nas preferuje określony styl uczenia się? Przypomnijcie sobie, jak uczycie się używania nowego sprzętu, np. telefonu komórkowego. Wkładacie kartę SIM i uruchamiacie telefon „na czuja”? Czy zaczynacie od skrupulatnego przeczytania całej instrukcji? A może jednocześnie czytacie i po kolei weryfikujecie to, co czytacie uruchamiając sprzęt? A może szukacie kogoś, kto ma taki model i prosicie, by wam pokazał, jak działa? Przeważnie każdy z nas ma stały schemat postępowania w takich sytuacjach i zawsze wybiera określoną kolejność działań – na takiej podstawie wyróżnia się właśnie cztery główne style uczenia się: aktywny, refleksyjny, teoretyczny i pragmatyczny.

Styl aktywny – jest preferowany przez osoby, które uczą się najlepiej poprzez działanie, ufają doświadczeniu i nie lubią rozważań teoretycznych.

Styl refleksyjny – to styl tych, którzy uczą się poprzez ocenę skutków działania, kiedy mogą obserwować innych i zastanowić się, co się wydarzyło i dlaczego, i najchętniej występują w pozycji obserwatora.

Styl teoretyczny – charakterystyczny dla osób, które mają silną potrzebę autorytetu, chętnie przyswajają wiedzę przekazywaną przez trenera bądź ekspertów.

Styl pragmatyczny – styl osób, które uczą się najlepiej w sytuacji, kiedy mogą wykonać praktyczne ćwiczenie i mają możliwość natychmiastowego zastosowania zdobytej wiedzy.

Każdy z uczestników znalazł coś, co go zainteresowało

Każdy z uczestników znalazł coś, co go zainteresowało.

Sesje szkoleniowe w ramach „Miesiąca kariery” odbyły się 17, 18, 24, 25 i 26 listopada w Gliwicach oraz 27 listopada w Tychach. W sumie udział wzięło kilkadziesiąt pracowników zainteresowanych nowymi możliwościami zawodowymi i osobistymi. Mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach, m.in. w indywidualnych konsultacjach (coaching, IDP) i w serii spotkań informacyjno-dyskusyjnych. Do wyboru mieli takie tematy, jak: Rozwój Kariery w GM, Personal Branding (Marka osobista), Budowanie Relacji, Panel Expercki Career Talk, Zaangażowanie Pracowników, Rozwijanie Najlepszych Talentów czy Tworzenie Indywidualnego Planu Rozwoju.

 

Natalia Janiczak-Liput, Training & Individual Development Coordinator podczas sesji

Natalia Janiczak-Liput, Training & Individual Development Coordinator podczas sesji.

Celem takich spotkań jest wspieranie pracowników w rozwijaniu swojej kariery i realizacji swoich indywidualnych planów zawodowych oraz pokazywanie dostępnych w GM zasobów i narzędzi rozwojowych – mówi Natalia Janiczak-Liput, Individual Development & Training Coordinator.

Każdy z uczestników znalazł coś, co go szczególnie zainteresowało, a sama idea „Miesiąca kariery” oceniona została jako bardzo przydatna – potwierdza to m.in. Anita Ryzner, Suppliers Quality Specialist: – Udział w „Miesiącu kariery” to cenne doświadczenie, pozwala zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad swoją ścieżką kariery i określić swoje cele oraz spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Szkolenie mobilizuje do zrobienia czegoś dla siebie. Według mnie jednym z ciekawszych bloków był Personal Branding (Marka osobista) – to naprawdę pomocne, wiedzieć, jak postrzegają nas inni… Co ciekawe, ta ocena okazała się w wielu przypadkach zaskakująca dla ocenianych.

Bożena Baldysz, Training & Individual Development Manager

Bożena Baldysz, Training & Individual Development Manager.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Panel Expercki Career Talks prowadzony przez managerów wyższego stopnia. 17 listopada jako główni paneliści wystąpili: Eliza Szmit, Supply Operations Europe Manager, Tibor Bartos, Material Planning Manager i Agata Tomaszewicz, General Assembly Unit Manager, a 26 listopada: Stefan Moisa, Supply Chain Director, Ewa Barańska, Unit Manager ME CD, Tadeusz Gębal, Unit Manager, Jerzy Pływacz, Regional Manufacturing Integration Manager.

Uczestnicy wskazywali na cenny aspekt wymiany doświadczeń. Bartłomiej Ryś, Central Support Application Analyst, docenił możliwość skorzystania z rad doświadczonych i długoletnich pracowników Opla: – Najbardziej podobało mi się to, że podczas panelu można było porozmawiać z managerami wyższego stopnia, skorzystać z ich rad.

Również Ewa Ptaszny, HR Coordinator Tychy doceniła tę możliwość: – Bardzo mi zaimponowały wypowiedzi menadżerów, którzy opowiadali w jaki sposób osiągnęli sukces. Wskazówki od tak doświadczonych osób na pewno wykorzystam w dalszej pracy. Każdy z nich zwracał uwagę, że receptą na osiągnięcie sukcesu są tak naprawdę proste rzeczy: nie można ograniczać się tylko do wykonywania swojego zakresu obowiązków, ważna jest kreatywność i odwaga w podejmowaniu wyzwań, które na pozór wydają się nie do zrobienia.

Łukasz Bogusz, Training & Individual Development Coordinator

Łukasz Bogusz, Training & Individual Development Coordinator.

– Uczestniczyłam również w sesji Personal Branding (Marka osobista) – dodaje Ewa – i polecam każdemu. Warsztaty uświadamiają, że wszystko mamy w zasięgu ręki, wystarczy tylko po to sięgnąć. Trzeba robić to, co się kocha, a reszta przyjdzie sama. Tego typu sesje są bardzo potrzebne, widziałam reakcje uczestników – ich wrażenia były takie same, jak moje.

Istotne jest też to, że podczas warsztatów pracownicy mają okazję spotkać się z kolegami z różnych wydziałów, którzy wcześniej byli anonimowi, poznać się i podzielić spostrzeżeniami z różnych obszarów i swoimi doświadczeniami.

Alesse Online
Buy Duphaston Online
Buy Rhinocort without Prescription
http://allergyremediesonline.org/singulair/