Zostań „Junior Engineerem”

Wielu osobom mogłoby się wydawać, że pokolenie Z, które wchodzi na rynek pracy to otwarci, odważni, pewni siebie dwudziestoparolatkowie. Okazuje się, że niekoniecznie. Badanie przeprowadzone przez Polską Radę Biznesu wskazuje, że tylko co czwarta młoda osoba czuje się pewnie na rynku pracy. Natomiast co trzeci badany student potwierdza, że obawia się debiutu zawodowego, przez co boi się ukończenia studiów lub potrzebuje wsparcia.

BRAK DOŚWIADCZENIA?

Badanie wskazywałoby, że lęk przed podjęciem pierwszej pracy to skutek barier psychologicznych, wynikających z braku doświadczenia. Jednak, wielu młodych ludzi zwraca uwagę na niedostosowanie programu studiów do potrzeb rynku. Studenci kończą uczelnie z wiedzą akademicką, która nie jest wzmocniona wiedzą praktyczną i empiryczną. Ankietowanych zapytano również o największe trudności z jakimi spotkali się przy podejmowaniu pierwszej pracy. Ponad połowa osób (65,7 proc.) wskazała na problem zbyt małego doświadczenia, ponad 1/3 respondentów (38,9 proc.) zauważyła, że pracodawcy mają zbyt duże wymagania. Pozostałe 31,9 proc. mówi o braku pewności siebie.

POKOLENIE Z: To pokolenie ludzi urodzonych po 1990, wkraczających obecnie na rynek pracy. Często nazywanych również pokoleniem C od angielskich słów Connect, Communicate, Change odnoszących się do bycia w internecie, komunikacji i gotowości do zmian. Są całkowicie „podłączeni” do urządzeń mobilnych, używając ich 24/h.Absolvent Talent Days to największe targi pracy i praktyk dla studentów oraz młodych absolwentów w Polsce. Organizowane są w ośmiu miastach: Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie i we Wrocławiu.


ROZSĄDNE OCZEKIWANIA

W powszechnej opinii pokoleniu zarzuca się roszczeniowość i pewność siebie, które nie są poparte wiedzą, ani praktyką. Do listy tej dorzuca się również wygórowane oczekiwania finansowe. Odpowiedzi ankietowanych pokazują, że w kwestia wynagrodzenia wcale nie decyduje o tym, że pierwsza praca jest spełnieniem marzeń. Wysokie zarobki za dobrze wykonane obowiązki są poza czołówką wyników. Połowa respondentów za dobre wynagrodzenie uznała kwotę nieprzekraczającą 2 200 zł na rękę.  Młodym najbardziej zależy na poczuciu satysfakcji i stabilności pracy. Równocześnie chcą mieć możliwość skupienia się na życiu prywatnym.

Nasz zespół: (od lewej) Rafał Olszynka, stażysta w dziale BHP, Mateusz Moskal, Centrum Usług Wspólnych, Marta Walczuk i Anna Maksymowicz, dział rekrutacji i Aleksandra Rzepka, stażystka w dziale komunikacji.


ZAPLANOWAĆ PRZYSZŁOŚĆ

Jak zaradzić problemom absolwentów w podjęciu pracy? Potrzebnych jest więcej praktyk i programów stażowych, które pozwalają studentom przygotować się do wejścia na rynek pracy. Zdecydowana większość młodych uważa, że rynek jest na nich zamknięty, podkreślając przy tym zbyt duże wymagania odnośnie doświadczenia. Choć harmonogramy zajęć na uczelniach nie zawsze dają szanse by pogodzić naukę z pracą, to 93% studentów uważa, że karierę zawodową najlepiej rozpocząć jeszcze na studiach. I właśnie staże lub praktyki są świetną możliwością. Podstawą jest jednak ich dobre przygotowanie, tak by dawały faktyczne szanse postawienia pierwszych zawodowych kroków. Studenci doceniają zlecanie im ambitnych zadań i możliwość pracy z ekspertami.ZACZNIJ Z NAMI
Firmy zaczynają dostrzegać problemy pokolenia Z. Chcąc sprostać wyzwaniu wychodzą na przeciw oczekiwaniom studentów i absolwentów wyższych uczelni. Świetną płaszczyzną do spotkań są targi pracy takie jak Absolvent Talent Days.

Młodzi przychodzą tu rozluźnieni, bez niepotrzebnego stresu, dzięki czemu swobodnie nawiązują rozmowę, dopytując o to co jest dla nich interesujące. Dla studentów i absolwentów uczelni wyższych ofertę ma również gliwicki Opel. Sześciomiesięczny program stażowy „Junior Engineer” stwarza optymalne warunki rozwoju zawodowego. Realizacja samodzielnego projektu pod okiem specjalistów daje możliwość konfrontacji wiedzy akademickiej z realnymi wyzwaniami biznesowymi, w międzynarodowym środowisku. Pół roku stażu to aktywny czas regularnej pracy zawodowej, ale ze szczególnym wsparciem ze strony przełożonego.  W styczniu rusza nabór do kolejnej edycji. Poniżej więcej informacji jak aplikować. Czekamy!


 

Alesse Online
Buy Spiriva
Buy Symbicort without Prescription
http://allergyremediesonline.org/theophylline/