Bieg w dobrym celu –
finał Orkiestry Świątecznej Pomocy

2_orkiestra

Kim jest zebra?

 

Kim był człowiek w przebraniu zebry i o co chodziło? Zapytaliśmy o to samą zebrę, którą okazał się Sebastian Germuga z Działu Body.

– Miło mi, że „Zebra” wzbudziła aż takie zainteresowanie. Bieganie traktuję jako zabawę, czasami jako współzawodnictwo i co jakiś czas, uczestnicząc w różnych biegach, przebieram się by ta zabawa była jeszcze lepsza szczególnie dla obserwujących bieg dzieci (w tym także i moich). Był już Pirat, Szkieletor, Polski Kibic, no a teraz pobiegła Zebra.

Sebastian biega od blisko 3 lat, z małymi przerwami na leczenie kontuzji. Przebrania w których pojawia się na biegach w niczym mu nie utrudniają całej zabawy a wręcz przeciwnie. – Jeśli biega się w odpowiednich warunkach atmosferycznych (w głównej mierze chodzi o temperaturę) to nie jest to uciążliwe, może wielkich wyników nie osiągam, ale wzbudzam uśmiech na twarzy dzieci, a to jest bardziej satysfakcjonujące.

 

3_orkiestra

Sebastian Germuga z córką.

 

Poza Sebastianem podczas Biegu Orkiestrowym jeszcze jeden z pracowników GMMP pobiegł w przebraniu – Wojciech Biernat z działu MH wystąpił jako Pirat. Opowiedział nam, co jest najważniejsze w takiej zabawie – W przebraniu nie pobiegnę ponad 20 km w półmaratonie, bo to jednak większe współzawodnictwo, ale 10 km to nie problem. Szczególnie jeżeli to są pętle, powiedzmy po 2,5 km. Wtedy pirat, klaun, zebra, szkieletor i inne podobne stwory pokazuje się aż cztery razy wszystkim roześmianym dzieciom, i zdrowym i niepełnosprawnym. Atmosfera jest wspaniała. Najpiękniejsze jest to, że coraz więcej jest biegowych imprez charytatywnych i co raz więcej naszych pracowników – członków OAT i spoza grupy – bierze w nich udział.
Już nie możemy się doczekać kto lub co pobiegnie w kolejnych zawodach.

 

4_orkiestra

Wojciech Biernat, czyli uśmiechnięty Pirat.

 

W biegu ...

… wzięło udział kilkunastu reprezentantów naszej firmy – tu wymieniamy tych, których widzicie na głównym zdjęciu:
8 – Grzegorz Cholewa – Dział MH – Fundacja „Biegamy z Sercem”

260 – Piotr Dudziak – Dział Body

394 – Jacek Obroślak – Dział Body

513 – Sebastian Germuga – Dział Body

413 – Jacek Witek – Dział PM EET

163 – Maciej Kuc – Dział Paint

368 – Tomasz Papesz – Dział Paint

319 – Przemysław Wojciechowski – Dział Paint

295 – Grzegorz Jezusek – Dział Paint

294 – Edyta Jezusek – Dział Paint

152 – Marek Baranek – Dział Paint

134 – Krzysztof Polak – Dział Paint + zdjęcia Zebry i Pirata