Nowe wyzwanie

––––––

„PSA jest liderem w segmencie lekkich samochodów dostawczych LCV w Europie. Firma zamierza dalej wzmacniać swoją pozycję na tym rynku, korzystając z jego rosnącego potencjału. Ponieważ przejście marek Opel/Vauxhall na współdzielone platformy dużych samochodów dostawczych będzie wymagało dodatkowych mocy produkcyjnych, Groupe PSA zadecydowała o zwiększeniu swojej obecności w Gliwicach.”

––––––

Andrzej Korpak,
dyrektor gliwickiego zakładu Groupe PSA


Segment LCV


LCV (Light Commercial Vehicle) – to lekkie pojazdy użytkowe o masie całkowitej nie większej niż 3,5 tony, które wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji. Od września 2018 roku samochody z tego segmentu sprzedawane w Europie muszą być homologowane zgodnie z ogólnoświatową i ujednoliconą procedurą testowania aut (WLTP). Jest ona bardziej rozbudowana niż wcześniejsze. Podczas badań samochody między innymi rozwijają większe prędkości, by bardziej zbliżyć się do realnych warunków ich użytkowania, zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na trasach szybkiego ruchu.

Zakład zostanie przystosowany do ich produkcji, a pierwsze pojazdy opuszczą linię montażową z końcem 2021 roku. Planowana inwestycja pozwoli na wytwarzanie do 100 000 aut rocznie. Groupe PSA z 25-procentowym udziałem jest liderem tego segmentu w Europie. Firma chce go rozwijać i wzmacniać swój udział w nowych regionach. Rozpoczęcie produkcji w Gliwicach jest także związane z przejściem marek Opel/Vauxhall na współdzielone platformy dużych samochodów dostawczych Groupe PSA. Dzięki temu uda się osiągnąć wzrost produkcji w tym segmencie marek Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall. – Decyzja o uruchomieniu produkcji samochodów LCV jest mocnym fundamentem dla przyszłości gliwickiej lokalizacji i jednocześnie dużym wyzwaniem, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności i jakości, który spełni oczekiwania naszych klientów biznesowych. Zademonstrujemy w najbliższych latach zdolność adaptacji naszych procesów do produkcji tego typu samochodów, potwierdzając tym samym pokładane w nas zaufanie – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu Groupe PSA.


Także elektryczne


Groupe PSA chce rozwijać rynek LCV. Dlatego pod koniec kwietnia zapowiedziano, że w ofercie firmy w 2021 roku pojawią się w pełni elektryczne wersje Peugeota Boxera i Citroëna Jumpera. Podobnie będzie z samochodami marek Opel/Vauxhall.


Nowy i wyróżniony


Peugeot Partner zdobył prestiżowe wyróżnienie dla lekkich samochodów użytkowych. Tytuł International Van of the Year (Międzynarodowy Samochód Dostawczy Roku 2019) to wyróżnienie, którym premiowane są auta o wyjątkowych osiągach. Peugeot Partner jest piątym samochodem marki z tym prestiżowym tytułem. A nagrodę tę otrzymał kilka tygodni przed rynkowym debiutem, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

 

Alesse Online
Buy Symbicort
Buy Ventolin Online
http://allergyremediesonline.org/xopenex/