Astra „Samochodem Roku 2016”


Europejska nagroda „Samochód Roku” została ustanowiona w 1964 roku. Po tegorocznym zwycięstwie firma Opel ma już na koncie pięć tytułów „Samochodu Roku”. Pierwszy raz dla producenta z Rüsselsheim zdobył go Opel Kadett E w 1985 roku. Dwa lata później ogólnoeuropejską nagrodę zdobyła Omega A. W ostatnich latach Opel tryumfował w tym plebiscycie dwukrotnie: dzięki Insignii w 2009 roku i za sprawą Ampery w 2012 roku.


 

auto_roku_2

Po tegorocznym zwycięstwie Opel ma już pięć tytułów „Samochodu Roku”.

 

Prestiżowa nagroda od czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych została wręczona podczas  86. Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Z rąk przewodniczącego jury konkursu COTY Hakana Matsona odebrał ją dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann.

58-osobowe jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 22 kraje europejskie przyznało Astrze łącznie 309 punktów. Za nami uplasowały się Volvo XC90 i Mazda MX-5, które otrzymały odpowiednio 294 i 202 punkty. Astra została wybrana spośród 7 finalistów konkursu COTY. Do rywalizacji stanęło łącznie ponad 40 nowych modeli, od sportowych roadsterów, poprzez luksusowe limuzyny, po samochody sportowo-użytkowe.

„Nowa Astra otwiera nową erę w historii Opla, a zwycięstwo w tegorocznym konkursie o tytuł Samochodu Roku świadczy o tym, że jesteśmy na właściwej drodze” — powiedział dr Karl-Thomas Neumann. „Czujemy się zaszczyceni, przyjmując tak prestiżową nagrodę od czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych”.

 

Astelin Online
Buy Nasonex
Buy Xopenex Online
Buy Zyrtec without Prescription