Astra ma aż dwie „Złote Kierownice”!

Najnowszy model w gamie Opla zdobył dwie „Złote Kierownice” w kategorii „Auta Kompaktowe i Crossovery” – w Polsce oraz w europejskiej edycji konkursu. Dodatkowo w polskiej edycji został wybrany „Samochodem Roku Internautów”.

Także najmniejszy model w gamie Opla, miejski KARL, osiągnął świetny wynik, zajmując drugie miejsce w kategorii – „Auta Małe”. O tytuł „Złotej Kierownicy 2015” walczyło 38 samochodów w siedmiu kategoriach. To wyróżnienie dla Astry jest wielkim sukcesem, bo przecież na rynku jest ona raptem od października – najwyraźniej jest szybka nie tylko na drodze, ale i w zdobywaniu uznania uczestników plebiscytu.

„Złota Kierownica” to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów motoryzacyjnych, jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych aut prezentowanych w danym roku, które znalazły uznanie w oczach czytelników. W Polsce plebiscyt organizowany jest od siedmiu lat przez tygodnik „Auto Świat”. Tegoroczna nagroda dla nowej Astry podtrzymuje chlubną tradycję – już 16. razy przyznano „Złotą Kierownicę” firmie Opel.

 

Wszystkie „Złote Kierownice” Opla


1978 – Opel Senator A
Pierwszy model otrzymał ją już w dwa lata po ustanowieniu nagrody. I droga do kolejnych nagród stanęła otworem…

1979 – Opel Kadett D
Pierwszy kompaktowy Opel z przednim napędem dzięki poprzecznemu ustawieniu silnika i usunięciu wału napędowego zapewniał pasażerom dużo miejsca mimo oszczędnych wymiarów.

1981 – Opel Ascona C
Był to pierwszy Opel klasy średniej z przednim napędem, oferowany z nadwoziem trójbryłowym lub kombi.

1982 – Opel Corsa A
Pierwszy mały samochód Opla o bardzo zwartych proporcjach i długości zaledwie 3,62 metra.

1984 – Opel Kadett E
Był absolutnym zwycięzcą, któremu nadano też tytuł „Samochodu Roku 1984” – mistrz aerodynamiki. Sportowa wersja GSi ze współczynnikiem oporu aerodynamicznego 0,30 wprawiła ekspertów w zdumienie.

1987 – Opel Senator B
Oferowany głównie z silnikami sześciocylindrowymi, z trzylitrową rzędową jednostką o mocy 115 kW/156 KM – pracowała tak płynnie, że moneta ustawiona na sztorc w komorze silnika nie przewracała się.

1990 – Opel Calibra
Oszałamiające coupé z rekordowo niskim współczynnikiem oporu aerodynamicznego wynoszącym 0,26!

1994 – Opel Omega B
Dynamiczna sylwetka, mnóstwo miejsca w środku i nowe silniki V6 z aluminiowymi głowicami i wysoki poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

1995 – Opel Vectra B
Z oszczędnym silnikom benzynowym o pojemności od 1,6 do 2,6 litra i mocy od 55 kW/75 KM do 125 kW/170 KM i aerodynamicznie wyprofilowanymi lusterkami bocznymi.

1999 – Opel Zafira A
Kompaktowy minivan, którego siedmiomiejscowe wnętrze można było błyskawicznie (w ciągu zaledwie 15 sekund!) przekształcić w przestrzeń ładunkową bez wymontowywania foteli.

2002 – Opel Vectra C
Poszczególne systemy pojazdu połączono magistralą CAN (Controller Area Network), która zastąpiła klasyczne wiązki kablowe, a w układzie kierowniczym zastosowano elektryczno-hydrauliczne wspomaganie.

2005 – Opel Zafira B
Zafira w wersji OPC była najszybszym minivanem na świecie: samochód z silnikiem o mocy 177 kW/240 KM okrążył Północną Pętlę toru Nürburgring w 8 minut i 54,38 sekundy.

2009 – Opel Astra J
Połączenie rzeźbiarskiego artyzmu z niemiecką precyzją. Nowoczesne systemy wspomagające kierowcę – Opel Eye i reflektory AFL+ z funkcją doświetlania zakrętów.

2010 – Opel Meriva B
Z funkcjonalnym systemem składania tylnych foteli FlexSpace i innowacyjnym rozwiązaniem z drugą parą drzwi otwieraną przeciwnie do kierunku jazdy.

2012 – Opel Zafira Tourer
Funkcjonalne wnętrze plus komfort – panoramiczny szklany dach, radarowy tempomat i alarm przedkolizyjny.

2015 – Opel Astra K
Oparta na nowej, lekkiej architekturze, napędzana wyłącznie silnikami najnowszej generacji i wyposażona w ultranowoczesne systemy łączności z funkcjami integracji ze smartfonem oraz osobistego opiekuna kierowcy Opel OnStar.

 

Advair Online
Buy Combivent
Buy Ventolin Online
Buy Zyrtec without Prescription